Obytná plocha

Význam „obytná plocha“, obvykle je uváděný v metrech čtverečních,  je podlahová plocha obytných místností, kdy za obytnou místnost se považuje přímo osvětlená a přímo větratelná místnost o podlahové ploše alespoň 8 m2, kterou lze přímo nebo dostatečně nepřímo vytápět a je určena k celoročnímu bydlení. Plocha bytu se uvádí po matematickém zaokrouhlení v celých číslech.

Z této charakteristiky vyplývá, že se do obytné plochy nepočítají chodby, spíž, schodiště, balkony, terasy, apod. U kuchyně je ale výjimka, do obytné plochy se počítá, má-li plochu větší než 12 m2. V případě malometrážního bytu, garsoniéry, která se skládá jen z jediné místnosti, tedy vlastně obytné kuchyně, tvoří obytnou plochu bytu plocha celé této místnosti.

Petr Sekerka se představuje:

Před lety jsem se přestěhoval do Prahy a nyní si postupně zařizuji útulný domov v novém bytě. Rád se s vámi podělím o zkušenosti, které jsem v posledních měsících získal.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Slovník pojmů. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petr Sekerka

Komentáře nejsou povoleny.