Nízkoenergetické viladomy u golfu

Vzhledem k současnému trendu návratu k bydlení mimo hlavní ruch města zahrnuje představa ideálního bydlení nejen plnou občanskou vybavenost, ale také klidné prostředí a dostatek zeleně v blízkém okolí. Představy o takovém bydlení s přehledem splňuje nový projekt nízkoenergetických viladomů u golfu v Dolních Počernicích.

Dolní Počernice

Dolní Počernice nabízí svým obyvatelům klidné prostředí s množstvím zeleně, historických památek i dostatečnou občanskou vybaveností. Zároveň se nachází na dosah centra hlavního města. Rezidenční projekt je umístěn v blízkosti poklidné vilové čtvrti a zámku s rozlehlým zámeckým parkem se vzrostlými stromy.

zdroj: viladomygolf.cz
zdroj: viladomygolf.cz

Na zámecký park dále navazuje zámecký rybník, jehož okolí skýtá krásné procházky volnou přírodou. Centrum Dolních Počernic s poštou, knihovnou, bankomaty a dalšími službami se nachází necelých pět minut chůze od nových viladomů a velkou výhodou je necelých 500 metrů vzdálená základní škola a kvalitní soukromá mateřská škola.
Za nákupy, ale také rozptýlením a zábavou můžete vyrazit do centra na Černém Mostě, které je vzdáleno pouhých 10 minut jízdy automobilem.

Tip: V této lokalitě jsou v prodeji i stavební pozemky v Praze 9

Milovníky sportu potěší nedaleké golfové hřiště nebo blízký dolnopočernický jezdecký klub. Cyklisté ocení místní cyklostezku vedoucí až do Prahy a bruslaři si oblíbí bruslařskou dráhu v Horních Měcholupech vzdálenou 20 minut chůze.

Doprava do Prahy

Z autobusové zastávky v Dolních Počernicích se během 10 minut dostanete na Černý Most, kde můžete přestoupit na metro trasy B. Cesta z Dolních Počernic do centra Prahy vám hromadnou dopravou zabere 35-40 minut. Automobilem se do centra Prahy přepravíte za 25 minut.

Díky výše zmíněné cyklostezce se však můžete do Prahy dopravit i vlastními silami, tedy na kole a cestu do práce i z práce za hezkého počasí spojit se sportovním vyžitím.

zdroj: viladomygolf.cz
zdroj: viladomygolf.cz

Co nabízí nízkoenergetické viladomy?

Rezidenční projekt V Čeňku zahrnuje šest viladomů, které jsou inspirovány obdobím funkcionalismu. Každý dům má tři podlaží, aby vhodně zapadal do místní přírody a nevyčníval ani oproti přilehlé vilové čtvrti. Navíc menší bytové domy, z nichž každý má maximálně 10 bytů, zajišťují větší pohodu a soukromí jeho obyvatel.

Domy jsou konstruovány tak, aby splňovaly požadavky na nízkoenergetické stavby. Domy mají zesílené obvodové zdi, dále jsou například vybaveny sedmikomorovými okny s izolačními trojskly. Obyvatelé domu tak výrazně ušetří na vytápění bytů a zároveň šetří životní prostředí.

Vytápění a dodávka teplé vody je zajištěna centrální plynovou kotelnou, kterou sdílí vždy dva sousední viladomy.
Parkování je vyřešeno podzemními garážemi společnými opět vždy pro dva sousední viladomy.

Poslední volné byty

V šesti viladomech se nachází 53 bytových jednotek v dispozicích od 1+kk až po 4+kk. K bytům situovaným v přízemí náleží předzahrádka, malé byty mají předzahrádku o velikosti 50 m², větší byty potom disponují předzahrádkou o příjemné rozloze 150-200 m². V nadzemních podlažích jsou byty doplněny o balkony či terasy.

V současné době zbývá v nabídce posledních několik volných bytů v Dolních Počernicích. Pět bytových jednotek 1+kk, dva z nich s terasou, ostatní s balkonem, jeden byt 3+kk o rozloze 95 m² a předzahrádkou 163 m². Sedmým bytem je mezonetový 3+kk o rozloze 61 m² doplněný o balkon a předzahrádku o 132 m². Více naleznete na byty Dolní Počernice.

Related posts