Nepříjemné trapasy v domácnosti aneb už se vám to stalo také?

Údržba domácnosti je každodenní součástí našich běžných dnů. Ne vždy se ale vše daří tak, jak bychom si to představovali. Někdy si doma zaděláme na pořádný trapas. Už se vám někdy staly následující situace, nebo si vše poctivě hlídáte? 

Garnýžová pohroma

Koupili jste si kolejnicové garnýže a původně jste měli v plánu na ně zavěsit pouze lehké záclony. Poté jste si ale všimli, že by se do interiéru ještě hodil zdobný závěs. Místo toho, abyste zvolili pevné kovové nebo dřevěné garnýže, jste těžký závěs pověsili na plastové kolejničky. A vše se odporoučelo k zemi. 

Ať žijí mazlíčci!

Domů jste si pozvali milou návštěvu. Uklidili jste, vše jste nachystali k obrazu svému. Poté stačila chvilka nepozornosti během doby, kdy svou návštěvu vítáte. A je hotovo. Pohoštění ze stolu vám právě ochutnává váš zvířecí miláček. Nebo se předvede v tom nejlepším světle a zanechá na koberci v místnosti nemilý zvířecí vzkaz. A vy jdete místo vítání návštěvy rychle odklízet. 

Ztráty a nálezy

Používáte vak na praní prádla? Pokud ne, tuto historku jistě znáte ze své domácnosti také. Dáte vyprat prádlo, ve kterém se v pračce točí i oblíbené ponožky, které si nejmenovaný člen vaší rodiny přeje nosit stále dokola. Po pověšení prádla ale zjistíte, že jedna ponožka chybí. Kam se jen poděla? Když zkontrolujete i filtr, pátrání vzdáváte. Až za čas, kdy protřepáváte suché prádlo, se ponožka objeví v některé nohavici, nebo dokonce vykoukne z povlečení, které jste také ten den prali. 

Rychloúklid? 

Nemáte zrovna uklizeno jako v klícce a náhle se rozezní zvonek. Kdo to může být? Rychle se snažíte sesbírat nevzhledné kousky, které se povalují na pohovce, a přikrýváte je dekou. Návštěva mezitím vstupuje. Jaké je jejich překvapení, když si usedají na pohovku a přikrývají se dekou. 

Každý z nás má své historky z domácnosti. Co se nepovedlo u vás?

Related posts