Nenechte se svazovat rozložením místností ve svém bytě

Byt nemusí vždy odpovídat svými dispozicemi vašemu životnímu stylu. Nebojte se změny a spojte, nebo rozdělte místnosti, jak se vám to hodí. Abyste si udělali představu o cenách stavebních prací na trhu, využijte poptávkové servery.

V Praze mají dostupné byty často dispozice maximálně 3+kk. Někdy však i z menšího bytu dokážete udělat elegantní třípokoják. Nechte si poradit.

Příčka nebo kus nábytku

Klasické řešení situace s nevyhovujícími dispozicemi bytu lidé řeší rozdělením pomocí příček. Ne vždy je však takové rozdělení možné. Například, když uprostřed místnosti je jedno velké okno. V případě, že se jedná o dětský pokoj, využijte částečného oddělení prostor poloviční příčkou, nebo rozdělte prostor vhodným kusem nábytku. Estetické je i rozdělení prostor pomocí závěsu. K tomu využijte nenápadnou lištu, která je v současné době oblíbená u záclon. Soukromí oddělením prostor přinese velký klid do vaší domácnosti.

kuchynsky kout

Jádro bytu

Věčný problém pražských bytů je jádro. Jeho rekonstrukce může opět ovlivnit dispozice bytu. Zvolte sprchový kout, nebo menší vanu kombinovanou se sprchovým koutem. Toto řešení nejen pozitivně ovlivní místo, ale i vaši peněženku. Stejně tak můžete ušetřit místo spojením koupelny a toalety. Dalším tipem je zvážení vybavení těchto místností. Často bývají v koupelnách umístěné pračky, popřípadě sušičky. Popřemýšlejte o lepším místě například v kuchyni.

bytové jádro

Pomoc hledejte na internetu

Velmi jednoduché řešení, jak si ověřit služby a jejich ceny na trhu, nabízí poptávkové servery. Například server Poptávej.cz. Vyplnění poptávky zdarma Vám zabere jen pár minut, a za krátký čas můžete očekávat nabídky přímo ve svém emailu.

Nabídek můžete obdržet hned několik. Nemusíte se však stresovat tím, že někoho odmítnete nebo dokonce nevyberete. Všechny nabídky jsou totiž nezávazné.

Related posts