Nenechte se překvapit počasím

Aprílové počasí umí pěkně dovádět, ale nejde jenom o dubnovou náladovost. Už se vám stalo, že jste před týdnem poslouchali předpověď na dnešní den a ta se dost lišila? Nejde o nic neobvyklého, situace se jednoduše mění. Možnost kontroly však existuje – v podobě meteostanic, které nabízí mnohem víc.

Vzdušín.cz

Ani déšť vás nezaskočí

Ovládání počasí dosud nikdo nezvládl, proto se smiřte s tím, že klidně zaprší v den, kdy se chystáte na prohlídku zříceniny hradu. Rozhodně získáte výhodu, jestliže hned ráno zjistíte, co na vás z oblohy spadne. Věřte, stačí letmý pohled a dnešek vás nepřekvapí kroupami, lijákem, sněhovou nadílkou nebo nesnesitelným pařákem. Kam se máte koukat? Na meteostanici, kde objevíte nejen informace o aktuálním počasí, ale také předpověď na vybraný den. Připraveným štěstí přeje – včas si přibalíte deštník, pláštěnku, teplou mikinu, větrovku nebo sluneční brýle.

Od kvalitní meteostanice však můžete žádat mnohem více služeb. Například vám sdělí momentální vlhkost, rychlost větru, hustotu srážek, tlak, vnitřní a vnější teplotu. Právě kontrolu vlhkosti v bytě nezanedbávejte, aby její hodnoty nevzrostly příliš. Optimální stav činí 40 – 60 %. Naměřili jste více? Postarejte se o snížení, jinak hrozí rozmnožení roztočů a plísní.

Přesní ukazatelé s různými funkcemi

Na Vzdušín.cz snadno seženete jak klasické modely s vnějším čidlem, tak napůl profesionální meteostanice, kde nechybí bohaté příslušenství k měření ani různé datové soubory. Bez problémů nastavíte budík, datum a hodiny. K většině meteostanic se dají připojit až tři čidla, schopná měřit a posílat údaje zobrazující se posléze na displeji. Jedná se o bezdrátový přenos. Vzdušín nabízí také doporučovanou technickou novinku, kdy meteostanici na dálku připojíte k Androidu, iPhonu nebo ke svému počítači. Poté už jen stačí sledovat proměnlivé počasí online.

Related posts