Nejvýhodnější půjčka na bydlení. Tipy na půjčku

Bydlet v dokonalé domácnosti chce dnes každý. Bohužel, ne každý má tolik financí, aby si vždy vystačil s penězi, které má ušetřené. I proto bývá nezbytností půjčka. Jak může vypadat ta nejvýhodnější a jaké možnosti existují? Podívejte se na několik našich konkrétních tipů.

Porucha? Získejte pár tisíc

Porouchal se vám spotřebič a vy potřebujete jeho rychlou opravu? Pokud na ni aktuálně nemáte finance, existují půjčky jako stvořené právě pro vás. Je to takzvaná rychlá půjčka do výplaty, která nabídne několik tisíc korun doslova do několika desítek minut. Charakteristická je tím, že se jedná o půjčku krátkodobou, obvykle na dobu jednoho měsíce. I když se obecně říká, že není výhodná, dají se najít výjimky. Buď je to první půjčka zdarma, kde neplatíte úrok ani poplatek, nebo lze najít poskytovatele, kde za měsíc zaplatíte jenom několik jednotek procent navíc. Výhodou této půjčky je navíc:

  • Vyřízení z domova, bez administrativy
  • Schválení žádosti bez dokládání příjmu
  • Pro jakéhokoliv klienta, včetně problémových

Potřebujete nové spotřebiče nebo základní vybavení?

Co dělat v případě, kdy do vašeho domu nebo bytu potřebujete nakoupit nové spotřebiče? Zde se hodí takzvaná spotřebitelská půjčka. Ideálně ta neúčelová, kde nejste omezováni tím, co můžete a nemůžete koupit. V bankách ji získáte s výhodným úrokem, u nebankovních společností zase s jistotou snadnějšího získání. Příkladem může být rychlá půjčka bez registru. Získat lze v rámci daných půjček desetitisíce, ale i nižší statisíce korun. Díky neúčelovosti je možné nakoupit v podstatě vše, co s bytem, ale i domem může souviset. Bez nutnosti dané výdaje dokládat.

Potřebujete rekonstruovat?

I to může být jedna z potřeb současných lidí. Pokud i ta vaše, pamatujte, že nejlepší cestou jsou dnes účelové půjčky, které jsou určené právě na kompletní, stejně jako na částečnou rekonstrukci. Může se jednat o úvěry od banky, stejně jako sem spadá také nebankovní půjčka. Financovat pomocí ní lze jak materiál, tak samotné práce. Obvykle se pohybuje v řádech několika stovek tisíců korun. Její výhodou oproti výše uvedené možnosti je snadnější získání a také menší úrokové sazby. Nevýhodou u některých poskytovatelů může být to, že jsme omezeni postupným čerpáním, kdy je další suma uvolněna až po doložení faktur za vyčerpání předchozí části.

I na nové bydlení

Poslední tip na půjčku se týká pořízení nového bydlení. Můžeme mluvit o koupi bytu, o koupi domu, stejně jako o stavbě nemovitosti. V souvislosti s tím mluvíme i o výrazně vyšších částkách, které jsou v milionech. Opět platí, že je nabídnou banky formou klasické hypotéky, nebo nebankovní společnosti formou americké hypotéky. Co je klasikou, to je nutnost ručit konkrétní nemovitostí. Bez toho se v tomto segmentu neobejdeme. Na druhou stranu rozložení splátek až na několik desítek let je celkem dobrou šancí, jak se výše splátek dají rozložit na přijatelnou měsíční úroveň, díky čemuž může být financování nového bydlení dostupné i pro osoby nebo páry s menším příjmem.

Related posts