Navštivte akvárium v Praze 7 – Holešovicích

Zoologická zahrada Mořský svět funguje už prakticky deset let. Neustále přibývají nové a nové živočišné druhy, které je často velice zajímavé chvíli pozorovat. Už jen proto, že není u nás příliš lokalit, kde můžete takovéto tvory spatřit.

Sto tisíc litrů mořské vody

Obří nádrž, která funguje od roku 2005, je největší svého druhu v naší zemi. Sto tisíc litrů uměle vyrobené mořské vody na jednu nádrž, to je opravdu úctyhodné. Od roku 2005 vzniklo několik dalších podobných nádrží, které hostí mimo jiné vzácné ryby z Jižní Ameriky nebo například i různé vodní želvy.

A to není vše, v Mořském světě najdete i krásné nástěnné malby, o celkových rozměrech cca 2700 metrů čtverečních, které váš pocit z obrovského komplexu akvárií jen umocní, jsou na nich totiž nejrůznější výjevy z každodennosti mořských živočichů.

Mořský svět je členitý, zdroj: sxc.hu
Mořský svět je členitý, zdroj: sxc.hu

Vstupné

A kolik stojí vstupné? Pokud chcete uvést do hlubin Mořského světa školní výpravu, dvacet a více dětí základní školou povinných má vstup po stokoruně, odrostlejší studenti pak zaplatí 160 korun. Průvodce je za dalších 400 korun, doba prohlídky je stanovena na zhruba pětačtyřicet minut. Dlouhodobá rezervace pro skupiny je samozřejmostí, stejně jako bezbariérový vstup.

Cena vstupenky pro dospělého návštěvníka je jednorázově za 280 korun, pro studenty a důchodce je samozřejmě vstupné patřičně snížené a využít můžete například i výhodné rodinné vstupné. Například rodina s dvěma dětmi zaplatí celkem za vstup rovných 740 korun českých. Pokud chcete do Mořského světa chodit pravidelně, můžete si za tisícikorunu zakoupit permanentku, která je platná jeden rok od data vydání na neomezený počet návštěv.

Chcete vidět krmení žraloků?

V Mořském světě v Praze 7 – Holešovicích můžete očekávat pravidelné zajímavé akce, jako je třeba krmení žraloků či rejnoků nebo různé noční prohlídky s průvodcem. A co takhle vstoupit do takzvané korálové jeskyně? Ta je rovných pětadvacet metrů dlouhá a najdete v ní desítku akvárií, instalovaných přímo do umělé skalní stěny. Najdete zde korálové ryby nebo různé další mořské živočichy. A co další můžete vidět v Mořském světě?

Co takhle žralok, perutýn nebo ostrorep? A co nepříliš známý kanic? Zaujal by vás humr nebo hvězdice či krásný klaun očkatý? Tak právě tyto živočichy můžete spatřit v komplexu akvárií nazvaném příznačně Mořský svět.

Vánoční otevírací doba

ZOO Mořský svět je otevřena denně od 10:00 do 19:00. Jediné omezení otevírací doby je 24.12. kdy je otevřeno od 10:00 do 14:00 a 31.12. kdy je otevřeno od 10:00 do 16:00.

Chcete mít akvárium i u vás doma?

Na vánoční dárek v podobě akvária je již sice poměrně pozdě, ale pokud vás uchvátí svět pod vodou, můžete ho mít i u vás doma. Navíc se jedná o poměrně nenáročná tvory. Akvarijní set pořídíte již od 499 korun. Balení obsahuje akvárium, filtr a příslušenství v podobě kamenů či dalších ozdob. Stačí tak jen koupit samotné vodní tvory dle vašich preferencí.

Pokud máte jiné domácí mazlíčky, doporučujeme používat kryty na akvária, předejdete tak možným nehodám.

Akvárium se tak stane krásnou dekorací a děti si na tomto nenáročném živočichovi mohou vyzkoušet, zda zvládnou pravidelnou péči o živého tvora.

Related posts

One Thought to “Navštivte akvárium v Praze 7 – Holešovicích”

  1. akvarko

    Za tu cenu nic moc nedoporučuji

Comments are closed.