Moderní srubové domy Honka pro pohodlné bydlení

Zdravý a udržitelný způsob života je v dnešní moderní uspěchané době velmi žádaný. A jednou z možností, jak přesně takového života dosáhnout, je bydlení v moderním srubu skandinávského typu. Tento typ dřevěného domu se těší stále větší popularitě. Kolekce Honka nabízí desítky moderních typu vysoce funkčních a ekologických chat i domů v tomto provedení.

Srubový důmSrubové domy Honka mají tu obrovskou výhodu, že je možné je upravit a postavit přesně na míru vašim specifikacím, přáním i budoucím plánům a cílům. Díky tomu aktivně spoluvytváříte podobu vašeho budoucího domova a otiskujete do něj plně svou osobnost. Srubový dům navíc vnitřní kouzlo a neopakovatelnou atmosféru zachovává ze své přirozenosti mnohem víc. Buď navrhneme projekt sami, nebo realizujeme vámi dodaný projekt.

Přímá cesta k modernímu srubu

Srubové domy Honka v sobě kombinují generacemi a staletími prověřený způsob stavby domů a chat s moderními technologiemi a novými poznatky. Perfektní detaily dřeva, elegance skandinávského designu a dost prostoru pro vás, rodinu i přátele v nerušené krajině. Tohle je esence srubového domu, které lze snadno dosáhnout.

Moderní trendy pak tvoří velká okna pro perfektní výhledy, kombinace více materiálů, otevřené obytné prostory a minimalistické propracované detaily.

Minimalismus i velikost

Náš vlastní patent Honka Fusion umožňuje naší firmě stavět srubové domy mnohem odvážněji a různoroději, než bylo v minulých dobách stejných domů myslitelné. Struktura je mnohem jednodušší, nepotřebuje ústřední nosný trám a vzniká tak možnost velkých prostor při zachování všech kladů stavby. Do hrubé stavby se tak dají zakomponovat například celostěnné posuvné dveře nebo okna.

Ač je rohové křížení pro srub jakési poznávací znamení, určité skupině lidí přijde tento prvek jaksi moc venkovský. Řada srubových domů Honka Zero Corner tento prvek nemá a moderní domy tohoto typu se tím lépe začlení do libovolného městského prostředí zcela kdekoli.

Střecha na sto způsobů

Moderní architektura má hodně možností, jak k domu zakomponovat nejrůznější tvary střech. Design ovšem tíhne víc k jednoduchosti a čistotě tvarů a prvků než tradiční srubové domy z dob minulých. Sedlové typy střech opět získávají na popularitě a vrací se jejich atraktivita, stejně jako u plochých a nízkých verzí.

Nejen dřevo ve vašem srubu snů

Srubový dům nese ústřední konstrukce z masivního dřeva. Architektura může ovšem obsahovat další materiály a jejich kombinace – sklo, kovy, ocel, kámen.

Dům se tak může stát moderním i nadčasovým obydlím, buď v souladu s osvědčenými postupy, nebo jdoucí zcela vlastní cestou bez rušivých prvků. Obojí ovšem začíná u pečlivého návrhu vycházejícího z potřeb vašich a rodiny spolu s průzkumem toho, co všechno dovoluje pozemek, na kterém chcete stavět.

Related posts