Lustrům odzvonilo

Stavíte dům či rekonstruujete byt? Už jste téměř u konce, ladíte detaily, a nemůžete se rozhodnout, jaké osvětlení budete následující desítky let používat? Umělé světlo váš dům rozzáří při dlouhých zimních večerech, některá místnost, jako ložnice například, vyžaduje intimní osvětlení, haly a kuchyně si zas zaslouží pořádně rozsvítit. Tak nějak už jsme si ale zvykli, že lustr je součástí každého pokoje. Vybíráme lustry stylové, aby se alespoň trochu esteticky hodily do místnosti. Ve většině případech to stejně končí tak, že je na nich jen vrstva prachu a příliš se nepoužívají. Hitem a módním osvětlením budoucnosti jsou panely LED.

Přirozené světlo

Instalace LED panelu je velice snadná, nahradit s nimi můžete i stávající staré osvětlení. Vybírat lze mezi studenými a teplými tóny. Světlo plynoucí z LED panelů působí téměř jako denní světlo. Systematickým rozmístěním většího počtů panelů na stropě docílíme zcela přirozeného vzhledu v místnosti a využívat jej můžeme libovolně. Nastavit lze i intenzita světla. Díky svému designu a upevnění přímo u stropu panel nijak nehyzdí dokonalý vzhled vaší domácnosti, v podstatě se objeví, až jej budete potřebovat. Okouzlující a hravá varianta jsou panely umístěné v podlaze, s jejich pomocí si můžete osvětlit třeba venkovní zahradu a posezení.

Šetří elektrickou energii a životní prostředí

Asi tou nejdůležitější vlastností LED systému je šetrnost k naší peněžence a k životnímu prostředí. LED žárovky disponují dlouhou životností. Svítit pro vás jsou schopny až 50.000 hodin. Oproti zastaralým technologiím mají LEDky 10× nižší spotřebu elektrické energie. Své místo a uplatnění nachází prakticky všude tam, kde se svítí. Nahradit by časem měly i žárovky v autech, kde se obzvlášť vyplatí jejich dlouhá životnost. Novinkou na trhu jsou například LED pásky. Díky nim prosvítíte místa, kde je instalace svítidel obtížná. Hodit se můžou třeba na pracovní plochy nebo kuchyňské desky. Inspiraci, rady, tipy a zboží za skvělou cenu vám dají na https://www.ledakce.cz/.

Related posts