Lité podlahy a jejich široké využití

Lité podlahy je běžné označení pro anhydritové, rovněž známé pod pojmem sádrové. Najdete u nic mnohé výhody v porovnání s klasickými betonovými podlahami, což jim zaručuje široké použití na různé druhy objektů.

Komfort od podlahy

Potrpíte si na pohodlí ve svém domově? V současné době si lidé hlavně pořizují podlahové topení, které naprosto zapadá do komfortu. Před realizací se musíte dobře rozmyslet, jaký druh podlahy si vyberete. Měly by se dobře porovnat plusy a zápory jednotlivých materiálů určených k samonivelačním potěrům. Základní rozhodnutí je na vás, nebo na odborníkovi, kterému svěříte své stavební plány: anhydrit nebo beton? Pravdou je, že v kombinaci s podlahovým topením se beton moc nepoužívá, anhydrit je v tomto směru mnohem vděčnějším materiálem, navíc se potřebuje menší tloušťka. Lité podlahy ceník vám poskytne základní představu, kolik vás budou stát podlahy podle vaší představy. U betonové podlahy extra záleží na vysychání. Nemělo by být rychlé a nárazové, jinak se projeví objemové změny, zvýší se vznik prasklin a deformací. Ze začátku je nevyhnutelné chránit povrch před náhlou změnou teplot, před přímým sluncem i před průvanem. Po pokládce se anhydrit ani beton nemusí ošetřovat. Do vlhkých prostorů lze pokládat cement. 

Lité podlahy s rychlou realizací

Podlahy z anhydritu se vyrábějí jen z praxe ověřených a vysoce kvalitních surovin. Využívají se na rodinné domy, dřevostavby, byty a komerční objekty. Lité podlahy se dokonale rozprostřou, čímž vzniknou rovné a pevné povrchy. Nevznikají dilatační spáry a nemusíte se nijak omezovat volbou podlahové krytiny – vyhovuje jakákoliv. Pokládka se obejde bez úklidu prachu a dalších nečistot, vše je rychlé a fyzicky nenáročné. Jeden den se realizuje, hned ten další můžete po povrchu chodit. Čtyři až pět dní stačí k tomu, než novou podlahu zatížíte nábytkem a jinými věcmi.

Related posts