Kvalitní moderní podlaha

Skutečně hodně záleží na vzhledu a kvalitě podlahy, vždyť by měla sloužit dlouhá léta bez poškození. Lidé se často zaměřují na dřevěné výrobky, protože přirozeně navozují pocit tepla, což značí i domov. Rozpočty však mohou být někdy neúprosné, ale naštěstí existují jiné varianty. 

Plovoucí podlahy mají své výhody

Plovoucí podlaha se stává často volbou číslo jedna u lidí, kteří si přejí dřevěnou podlahu, ale chybí jim dost peněz. V tomto případě jde o levnější variantu, kdy se vzhledově takřka ztotožňuje s přírodním vzhledem. Laminátové plovoucí podlahy však mají i jiné plusy, díky nimž se řadí k žádaným artiklům. V současnosti si lze vybrat z mnoha pěkných motivů, nechybí ani možnost protiskluzové úpravy. Můžete počítat s dlouhou životností, pokud ji nebudete nějak neobvykle přetěžovat. Barva se nijak nezmění a jistě vás potěší dobrá odolnost proti odírání a skvrnám. Jde o antistatický a antialergický materiál, který mohou mít doma i alergici. Údržba vám nedá moc práce, ale nedoporučuje se voda. Preferujte zametení, vysátí nebo umytí speciálními přípravky. Jistě vše dokonale zvládne i program robotického vysavače. 

Realizace laminátové podlahy

Pokládka laminátové podlahy probíhá celkem rychle, ale musíte mít připravený zcela rovný povrch. Seženete různé třídy náročnosti, z nichž jsou některé vhodné do domácností a jiné do komerčních budov. Vzhledem k tomu, že tyto typy podlah neodolávají vlhkosti, nedoporučují se do koupelen a do podobných míst. Jde o poměrně tenké dřevovláknité desky, které jsou složeny z vlysů opatřených zámky na bočních stranách. Tyto části se nelepí k podkladu, ale zámky do sebe zapadají. Doporučuje se pokládat na povrchy ze dřeva nebo z vyhlazeného betonu. Jakmile se rozhodnete pro novou, nebo pro náhradu stávající opotřebované, podlahy Praha jsou tu s kompletní nabídkou podlah a krytin. Na vybrané modely se nabízí i sleva deset až čtyřicet procent.

Related posts