Krb, který nepotřebuje komín? Ano takový existuje!

Krby dokáží dodat všem místnostem nejen teplo, ale také luxusní design a zkrášlit celé prostředí v interiéru. Až donedávna byly krby pouze výsadou rodinných domů, kde se kouř dal odvádět komínem pryč z místnosti. Nyní si ale krby mohou pořídit všechny domácnosti a prostory bez ohledu na to, jestli bude kouř odváděn mimo místnost. Existují totiž druhy krbů, které žádný kouř při spalování nevydávají. Konkrétně se jedná o biokrby.

Biokrby – luxusní design pro všechny druhy interiérů

Právě příchod biokrbů na trh dává možnost využití krbů všem místnostem bez ohledu na to, zda je možný odvod kouře do komína nebo ven z místnosti. Biokrby totiž při spalování žádný kouř nevydávají. Žádný vedlejší produkt při vytápění tedy nevzniká. Výsledkem při topení v biokrbech je čistý oheň s vysokou výhřevností a skvělým designem.

Relaxovat u krbu můžete například na sedacím vaku, vyberte si zde.

Jaké palivo se v biokrbech využívá?

Samozřejmě, že palivem do biokrbů není žádné dřevo, uhlí ani plyn. Při spalování těchto materiálů vždy vznikají látky, které je potřeba odvádět. Palivem pro biokrby je bioethanol (biolíh). Kvalitní biolíh do biokrbů by měl být vyroben na rostlinném základě. Výsledkem kvalitního biolíhu je krásný a přirozený plamen, u kterého se budete cítit opravdu příjemně a pohodlně. Při spalování nevznikají žádné životu nebezpečné látky. Pouze kysličník uhličitý (který vzniká i dýcháním) a voda.

Moderní výrobek s moderními vzhledy

Nabídka biokrbů na trhu je opravdu velmi pestrá, i když se jedná o relativně nový produkt. Jednoduchý systém spalování dává biokrbům možnost vytvářet i netradiční designy. Právě moderní designy s důrazem na luxus a kreativitu je v současnosti do interiérů zájem. Nezáleží na tom, zda chcete biokrb využít v domě, bytě, kanceláři nebo sídle firmy. Hodí se prostě všude. Záleží jen na tom, zda vyberete do interiéru ten správný druh. Rozhodně je z čeho vybírat.

Přináší bohaté možnosti ve volbě vzhledu, zdroj: design-biokrby.sk
Přináší bohaté možnosti ve volbě vzhledu, zdroj: design-biokrby.sk

Vybírat můžete i různé materiály

Zatímco materiály pro klasické krby jsou velmi jednotvárné, nabídka materiálů pro biokrby je velmi pestrá. Exkluzivní biokrby můžete vybírat z mnoha různých materiálů, což ještě více pomáhá ke zvýraznění jejich luxusního designu. O jaké materiály se jedná?

  • Ocelové biokrby (u ušlechtilých ocelí)
  • Keramické biokrby
  • Skleněné biokrby
  • Kamenné biokrby
  • Biokrby kombinované ze dvou a více materiálů

2 základní druhy biokrbů

Biokrby se základně dělí na 2 druhy podle způsobu instalace a umístění. Prvním druhem jsou nástěnné biokrby. Jak už vypovídá samotný název, tento druh biokrbů se zavěsí na některou ze stěn v interiéru. Tvarem a vzhledem nepřipomíná krb, ale spíše televizi. Tyto krby dokáží dodat interiéru opravdový luxus, ať už jsou umístěny kdekoli. Cena těchto nástěnných biokrbů se pohybuje v rozmezí 2 500-35 000 Kč. Záleží na velikosti a druhu materiálu.

Tip: I zdravotní obuv může mít trekový dezén.

Druhým druhem biokrbů jsou volně stojící biokrby. Právě v této kategorii se projevuje nejvíce variabilita a možnosti kreativity. Volně stojící biokrby mohou mít totiž stovky různých tvarů a podob. Vždy je základem jen nádoba na biolíh a vše ostatní záleží na kreativitě designérů. Tento druh biokrbů můžete na rozdíl od nástěnných biokrbů kdykoli přenášet na různá místa podle aktuální potřeby. Většinou se jedná o menší modely biokrbů, které mohou stát i pouhý 1 000 Kč, ale nemají takovou výhřevnost. Cena opět záleží na velikosti a na využitém materiálu.

Related posts