Kde všude v Praze najdete lofty?

Loftové bydlení zažívá svůj velký comeback. Dříve bylo doménou bohémů a filmových hvězd Ameriky, co toto ateliérové bydlení přivedli na svět, postupem času se rozmohlo po celém světě. I když jeho sláva jeden čas utichla, dnes se navrací v plné parádě. Moderních lofty proto po Praze rostou závratnou rychlostí.

Loftem se rozumí byt, který je vybudován v bývalé tovární hale a podobných průmyslových prostorech. Stropy mohou být vysoké až k 10 metrům, celkově je byt velký a otevřený. V průměru se jeho rozměry pohybují okolo 70 m2.

Pro koho je loft?

Lofty milují lidé s uměleckým a kreativním cítěním, kteří se doma nechtějí svazovat standardizovanými řešeními. Takové bydlení je výjimečné a originální. Často se na určitých místech nechávají i původní prvky, co umocňují výsledný dojem. Není proto nic neobvyklého, když jsou okna původní železná či se v obydlí nachází trámy a schodiště z původní výstavby.

Bývalý pivovar v městské části Praha 5 – Lochkov, zdroj: lochkovlofts.cz

Pražské loftové lokality

Přímo v Praze nebo jejím nejbližším okolí vznikají komplexy, kde se buduje právě loftové bydlení z bývalých průmyslových a komerčních hal. Jedním z těch větších je Holešovický pivovar, dále se lofty nachází i v Praze 4 (Nusle), v Praze 8 (Libeň), v Praze 5 (Lochkov), velkým projektem je i přestavba pražského přístavu v Holešovicích.

I když loftové bydlení není nejlevnější a v porovnání s obyčejnými byty běžných dispozic až několikanásobně dražší, je stále vyhledávanější. Za vše totiž hovoří možnosti, jaké nabízí. Prostor se dá rozdělovat přesně dle potřeby a aktuální nálady. Je natolik velkolepý, že v něm nejsou žádné překážky a člověk nemusí přemýšlet o každém centimetru, aby se mu tam všechno vybavení vešlo. Lofty zkrátka podněcují fantazii a nestaví bariéry mezi sny a realitou.

Related posts