Kam o víkendu? Třeba do ZOO Praha!

Osvědčeným a oblíbeným tipem na víkendový výlet je návštěva zoologické zahrady, kde se zabaví ti nejmenší i dospělí. Vidět na vlastní oči zvířectvo z celého světa je zajímavé, ale také poučné. Obyvatelé Prahy za těmito zážitky nemusí cestovat nikam daleko. Zoologická zahrada se nachází na Praze 7. Dá se do ní jednoduše dostat městskou hromadnou dopravou, ale také na kole nebo autem. Od března do října se pak za zvířaty můžete podívat i tak, že přijedete parníkem po Vltavě.

ZOO Praha je vůbec nejnavštěvovanější zoologickou zahradou v České republice. Je otevřena již od roku 1931. Jejím posláním je vytvářet chovaným zvířatům co nejpřirozenější prostředí, jaké k jejich druhu náleží. V roce 2007 si dokonce vysloužila prestižní ocenění, protože byla časopisem Forbes zařazena do první desítky nejlepších ZOO na světě.

ZOO Praha ročně navštíví přes jeden milion návštěvníků z celého světa!

Co všechno můžete v ZOO Praha vidět?

V zoologické zahradě žije v současné době více jak 670 druhů zvířat (celkem na 4300 jedinců). Uvidíte zde savce, ptáky, plazy, obojživelníky, ryby, paryby a bezobratlé. Spousta z nich je zařazena na celosvětové seznamy ohrožených druhů. I proto se ZOO Praha pravidelně účastní různých programů, které pomáhají, nebo sama vymýšlí a organizuje projekty, jejichž cílem je podpořit ochranu zvířat. Aktuálně jde například o návrat koně Převalského do přírody, ochranu goril v Africe nebo gaviála indického, jemuž hrozí vyhynutí.

V ZOO Praha má tak každý šanci nejen vidět na vlastní oči zvířata z celého světa, ale také možnost se zapojit do jejich ochrany či se minimálně zamyslet, co dělá pro tuto planetu, faunu a flóru a zda by se dalo něco změnit k lepšímu.

Kudy do ZOO

Hned v úvodu článku bylo zmíněno, že do zoologické zahrady se dá dostat opravdu snadno:

autobus – č. 112 z Nádraží Holešovice, č. 236 z Podhoří, tzv. ZOObus jede z Nádraží Holešovice (víkendy, svátky – od dubna do září, po 10 minutách)
tramvaj – č. 14 a č. 17 do stanice Trojská, poté autobus č. 112
parník – z Rašínova nábřeží od konce března do října, cesta dlouhá 75 minut
na kole, autem – adresa: U trojského zámku 120/3, 171 00 Praha 7, Praha-Troja, pro kola parkoviště přímo u vchodu zdarma

Vstupné

Dospělí 200 Kč
Děti 3 až 15 let, studenti, důchodci, ZTP, ZTP/P 150 Kč
Důchodci nad 70 let včetně 1 Kč
Rodinné (2 děti + 2 dospělí) 600 Kč (další dítě + 100 Kč)
Skupiny nad 10 osob 10% sleva

– děti do 3 let mají vstupné zdarma, důchodci do 70 let věku a osoby ZTP/P každé první pondělí v měsíci 1 Kč

Oficiální stránky pražské zoo, zdroj: zoopraha.cz

Related posts

One Thought to “Kam o víkendu? Třeba do ZOO Praha!”

  1. martule

    na tuhle ZOO nedám dopustit, neustále je k vidění něco nového. Jeszdíme sem i dvakrát do roka a pořád to baví nás i děti

Comments are closed.