Jak vyzrát na schody? Představujeme schodišťové sedačky

Schody pro mnoho z nás představují nepřekonatelný problém. To může být způsobeno hned z několika důvodů. Tím prvním je stáří, kdy tělo už není schopné takové námahy, aby si se schody dokázalo poradit tak hravě jako před léty. Dalšími důvody mohou být různé druhy zranění nebo nemoci.

V případě krátkodobého zranění nohy si se schody vždy nějak poradíme. Pokud jste ale upoutáni dlouhodobě nebo dokonce trvale k vozíku, se schody si nedokážete sami poradit. Právě v těchto případech je čas problém se schody vyřešit a využít některé kompenzační pomůcky k usnadnění zdolávání schodů. Právě schodišťové sedačky jsou jedním z řešení.

Jak pomáhají schodišťové sedačky?

Schodišťové sedačky jsou vyrobeny proto, aby pomáhaly zdolávat schody i těm z nás, kteří to pouze svépomocí nezvládnou. Nikdo z nás si nechce přiznat, že není schopen zvládnout činnost, která dříve nedělala žádný problém, ale nyní s touto situací již nic neuděláme. Naopak s instalací schodišťových sedaček budete opět mnohem více samostatní. Schody můžete znovu zvládat bez cizí pomoci v obou směrech (nahoru i dolů).

Jak probíhá správný výběr?

Druhů schodišťových sedaček je na našem trhu nabízeno velké množství. Nejvíce se samozřejmě liší konstrukcí, vzhledem a také způsobem využívání. Existují interiérové schodišťové sedačky a sedačky exteriérové. V případě exteriérových je materiál odolný proti korozi i působení vnějších vlivů. Interiérové sedačky takové schopnosti nemají, ale na domácí využívání jsou ideální variantou.

Pokud tedy máte schody ještě před domem i v domě, pro oba způsoby můžete využít příslušné výrobky. Celá konstrukce se kotví do stěny, kde minimálně překáží. Velikosti sedaček jsou vytvořeny tak, aby svým uživatelům přinášely maximální pohodlí, komfort a bezpečí a zároveň nezasahovaly příliš do místnosti. Některé druhy jsou i skládací, takže když se nepoužívají, nezabírají téměř žádný prostor a neomezují ostatní členy domácnosti.

Sedačky jsou pro malé i velké

Nezáleží na tělesných dispozicích, na stáří ani na velikosti. Ideální varianty schodišťových sedaček jsou zde připraveny pro všechny uživatele. Stačí jen najít spolehlivého výrobce a prodejce tohoto zboží. Kvalitní výrobci přijdou zkontrolovat prostor, kde chcete sedačku instalovat a pomohou vám s výběrem. Správný výběr je velmi důležitý. S profesionálním poradenstvím budete mít vždy jistotu správného výběru. Stačí jen zadat příslušné požadavky a nechat si poradit. Každý druh schodišťové sedačky má totiž odlišné parametry a specifika.

Které parametry jsou pro výběr důležité?

  1. váha osoby
  2. výška osoby
  3. způsobilost k ovládání sedačky
  4. prostředí, kde bude sedačka instalována
  5. způsob kotvení sedačky
  6. cena, kvalita a bezpečnost
  7. pohodlnost
  8. záruka kvality od výrobce
  9. zajištění pravidelného servisu

Ani točité schody nemusí být problém

Většina druhů schodišťových sedaček je vyráběna na rovná schodiště, bez zatáček. Ovšem ani v případě točitých schodů si nemusíte zoufat. I na našem trhu se najdou takové sedačky, které mohou být instalovány na tento druh schodiště. Mají speciální kotvení a dokáží zatáčky bez problémů zvládnout. Ceny jsou různé a liší se kvalitou modelu i způsobem instalace. Začínají už na částce 75 000 Kč a lze na ně získat příspěvek pro ZTP občany až do výše 100 % ceny.

Related posts