Jak vybrat osvětlení do kuchyně

Kuchyň je místo, kde potřebujeme dostatek variabilního světla. Při přípravě pokrmů oceníme vyšší světelnost, při romantické večeři zase oceníme možnost klidnějšího a tlumeného světla. Jak vybrat osvětlení do kuchyně?  

Variabilita hraje prim

Ať již se rozhodnete pro osvětlení industriálního, vintage, retro nebo klasického moderního stylu, vždy si zapamatujte, že by mělo být dostatečně variabilní. Možnost svítidlo rozsvítit na několik úrovní jasu vám dovolí zacílit na atmosféru, kterou právě tvoříte. Jiné osvětlení se hodí na štědrovečerní posezení u jídelního stolu, rozdílné pak na tmavý podzimní večer, kdy si budete přát připravit něco hřejivého k snědku a potěšit se dostatkem světla. 

Stylově čisté

Osvětlení do kuchyně by mělo korespondovat s celkovým pojetím prostoru. Jeho pomocí dokážete zacílit přesně na styl, který se vám nejvíce líbí. Železné svítidlo již neodmyslitelně patří k industriálnímu nebo minimalistickému stylu, zatímco trendy retro barevné osvětlení se bude výborně vyjímat tam, kde se vezete na vlně retro pohody a jedinečného designu. Pomocí svítidel dokážete jasně definovat svůj jedinečný styl. 

Budiž světlo

Jsou místa, na která se stále zapomíná. I v dnešní době stále některé kuchyňské linky nemají zabudované podsvícení pracovní desky. Celou dobu přípravy jídla si tak stíníte a nemůžete se dobře soustředit na detaily. Osvětlení by měla mít také digestoř, stejně jako horní strana kuchyňské linky. Pokud chcete mít skutečný poklad, nechte si zabudovat světla také do příborníku, nebo do skříňky se sklenicemi. Praktické je také osvětlení prostoru pro odpadkové koše. 

Svítidla by vždy měla korespondovat s celkovým laděním prostoru. Volte tak, aby se stala příjemným doplňkem kuchyňské linky. Máte pochyby? Nechte si poradit od bytových designérů, nebo přímo ve specializovaných obchodech se svítidly.

Related posts