Jak vybírat záclony a bytový textil? 4 praktické rady

Potřebujete nové záclony nebo jiný bytový textil? V takovém případě si dejte pečlivě záležet na výběru těch správných kousků. Pomohou vám s tím i následující 4 praktické rady. Dobrou zprávou je, že pro nákup všeho důležitého nemusíte nikam chodit a všechno snadno objednáte z pohodlí domova.

Správné rozměry

Aby mohly záclony skvěle plnit svou funkci, musí mít správné rozměry. Zaměřte se nejenom na optimální výšku, ale také dostatečnou šířku materiálu, který dovolí mírné nařasení pro příjemný vzhled. Podobně postupujte i ve chvíli, kdy vybíráte závěsy. 

Kvalitní materiál

Pokud se rozhodnete pro bytový textil z kvalitních materiálů, získáte kousek vybavení, které si zachová svůj krásný vzhled i po několika vypráních. Například u povlečení je dobré sledovat kvalitu použitého materiálu i kvůli častému a dlouhotrvajícímu kontaktu s lidskou pokožkou. Nejlepší variantou je bavlněné povlečení. 

Design, který bude sedět k ostatnímu vybavení

Ať už vybíráte jakýkoliv kousek bytového textilu, vždy velmi záleží také na správném designu. Pečlivě porovnávejte jednotlivé varianty a vybírejte takové barvy, které se budou krásně hodit k vašemu již stávajícímu vybavení. Někdy je lepší zvolit podobné odstíny, jindy zase budou lepší kontrastní prvky pro vytvoření zajímavých detailů. Na internetu najdete pořádné množství inspirace, což rozhodně pomůže. 

Příznivá cena 

Protože je bytový textil něčím, co je potřeba jednou za čas obměnit, nebo si pořídit několik různých sad pro změnu vizáže interiéru, vyplatí se vybírat ty správné kousky i s ohledem na cenu. V dnešní době naštěstí není problém sehnat krásné věci za příznivé ceny. Největší množství variant a různých produktů najdete na specializovaném internetovém obchodě zaměřeném právě na bytový textil.

Related posts