Jak vybírat rošty k matracím, aby dlouho vydržely?

Kvalita a stabilita postele je závislá nejen na jejím konstrukčním provedení, ale také na tom, jaký zvolíte rošt. Na našem trhu je celá řada různých druhů. A právě proto, že výrobců je celkem velké množství, objevuje se čas od času i nekvalita. Na co si tedy při výběru dát pozor především? 

  • Týká se to zejména klasických laťkových roštů, na nichž se rozhodli výrobci ušetřit. 
  • Při nákupu je zapotřebí všímat si, jak daleko jsou od sebe jednotlivé laťky. 
  • Pokud je rozestup větší nežli 6 cm, pak jste narazili na výrobce s úsporným programem. 

laťkový rošt

Jestliže se rozhodnete investovat do svého pohodlného spaní více finančních prostředků, pak se budete s největší pravděpodobností rozhodovat mezi některým lamelovým roštem. Ty se dají rozdělit na pevné, polohovací a elektrické polohovací. Opět je zapotřebí trochu počítat. Kvalitní rošt totiž poznáte i podle počtu lamel. Má-li jich alespoň 28, pak je vše v pořádku. V tomto případě ale platí, že čím víc, tím líp. 

  • Větší počet lamel je dobré především pro oporu samotné matrace. 
  • Dobře se rozloží její váha a nabude tak namáhaná. 

lamelový rošt

Je rošt do postele nezbytný?

Kvalitní rošt tedy může významným způsobem zasáhnout do životnosti matrace. Rošty se také používají z toho důvodu, že se díky nim postel odvětrává a nedochází k množení roztočů a jiných nežádoucích organismů, které nám mohou vyvolávat nepříjemné a nebezpečné alergie. 

  • Můžete se také setkat s názorem, že pořizování roštu pod matraci je zbytečná investice. 
  • To sice platí, ale pouze v některých případech. 

Stačí se řídit podle výšky matrace a váhy nocležníka. Pokud je matrace vyšší nežli 7-8 cm a nocležník má nižší tělesnou hmotnost, pak není rošt nutný a matrace snadno rozloží váhu i bez jeho pomoci. V opačném případě je rošt nezbytností. Trávíte-li v posteli rádi čas s knihou, pak je ideálním řešením polohovatelný rošt. 

Related posts