Jak správně zabezpečit chatu před vloupáním

Škody, které lupiči v České republice způsobí při vloupáních do rezidenčních i komerčních objektů dosahují v součtu miliardových částek a počet takovýchto nezákonných vstupů do objektu se počítá na desítky a desítky případů denně. Jedním z nejvyhledávanějších cílů jsou sezónní chaty, které jejich majitelé využívají jen o víkendech nebo v době dovolené. Pro nenechavce představují chaty a chalupy kvůli nepřítomnosti majitelů a často také odlehlé poloze velmi lákavý cíl. Co udělat proto, abyste zajistili to nejlepší zabezpečení chaty?

Fyzické zabezpečení

Obecně platí, že čím lépe je objekt zabezpečen, tím menší chuť na něj lupič má. Zloděj bude vždy volit snadnější cestu a při pohledu na kvalitně zajištěný objekt se často raději rozhodne pro taktický ústup. Při zabezpečování chat i jiných objektů je ale třeba postupovat s rozmyslem. Příliš vhodné nejsou doplňky v podobě závor či petlic, které většinou samy o sobě vstup do objektu neztěžují a občas díky montáži dokonce narušují stávající bezpečnostní systémy dveří apod. Nejlepším řešením jsou proto kvalitní bezpečnostní dveře třídy 3 nebo 4, kovová konstrukce, mříže na oknech i bezpečnostní fólie na oknech. Nejen, že tyto prvky výrazně komplikují zloději práci, jsou navíc i užitečnou zbraní, kterou budete mít v ruce pro jednání s pojišťovnou, pokud již k vloupání dojde.

zabezpečení chaty

Další opatření

Fyzické zabezpečení vaší chaty by mělo jít ruku v ruce s některými dalšími opatřeními. Nezveřejňujte fotografie jejího vybavení na sociálních sítích a neprozrazujte tam své plány, časy příjezdu či odjezdu apod. Není také od věci se domluvit se známými v dané lokalitě, aby vám vybírali schránku a čas od času na chatu zajeďte, postavte popelnici, kterou shodil vítr, odkliďte sníh atd. Vytvářejte zkrátka dojem, že chata není opuštěná.

Related posts