Jak se zbavit nepříjemného rosení oken? Mohou pomoci fólie na okna

Ve starých domech k rosení oken docházelo málokdy. Bylo to způsobeno tím, že v nich bývaly škvíry, kterým vnikal do místností vzduch a docházelo tak k jeho přirozené výměně. Neslo to ale s sebou zvýšené náklady na energie. Dnes máme zateplené domy, k nimž rosení oken bohužel často patří. Lze tento problém vyřešit?

Rosení oken

Energie jsou drahou položkou v rodinném hospodaření. Bohužel ani Země není nafukovací a má jen omezené zdroje energie. Je proto na místě jimi šetřit. To nutně vedlo k zavedení výstavby nízkoenergetickým domům, která mají bezvadně utěsněnou fasádu i okna. Objevuje se u nich ale často jiný problém – rosení oken. Určitě je třeba to řešit, ale není nutné se hned pustit do kompletní výměny celých oken. Někdy stačí se poradit s odborníky, kteří vědí, jak na to. 

Fólie na okna

Aniž byste museli měnit okna za jiné, jejich rosení zabrání i fólie na okna Heat Mirror, která je revolučním řešení nepříjemného problému. Stačí okna přesklít izolačními dvojskly, která lze nechat vyrobit na míru podle vašich potřeb. Při zasklení je přitom mezi tabule vložen distanční rámeček s vysoušecím prostředkem, který absorbuje případné vodní páry. Tím brání rosení, které by se jinak pravidelně objevovalo. Zvláště v zimních měsících je nepříjemné, protože větrat po celý den, abyste se vlhkosti zbavili, je prakticky nemožné. 

Renovace oken

Dvojskla mohou být v úpravě protisluneční, bezpečnostní, samočistící i hlukově-izolační. Vše lze přizpůsobit požadavkům zákazníků. Tato skla se hodí do kastlových i plastových oken i do eurooken. Renovace oken tímto způsobem vyjde podstatně levněji než jejich výměna za nové. Nejste-li si jisti, jestli se i pro vás tato služba hodí, můžete se obrátit na odbornou firmu, která pro vás nezávazně zpracuje cenovou nabídku a poradí s výběrem i vhodným řešením

Related posts