Jak probíhá mokré čištění koberců?

Koberce i veškerý čalouněný nábytek zútulňují byt a zvyšují jeho tepelnou pohodu. Na druhou stranu jsou ideálním prostředím pro život roztočů, protože se v nich zachytává množství prachu i částeček lidské kůže. Pravidelné hloubkové čištění koberců je proto nutností nejen z hlediska estetického, kdy se koberec zbaví různých skvrn, ale především s ohledem na zdraví všech členů rodiny, především alergiků.

Jak mokré čištění koberců probíhá?

Mokré hloubkové čištění koberců se provádí pomocí speciálních vysavačů, tzv. tepovačů. V první fázi stroj vžene do tkaniny regulovaný proud teplé vody smísené s čistícím přípravkem. Proud je natolik silný, aby vnikl až do středu koberce, je však regulován tak, aby nedošlo k naprostému promáčení čištěné plochy, tím je docíleno efektivního čištění a zároveň je chráněna podlahová krytina pod kobercem.

Ve druhé fázi je směs čistícího prostředku a vody hned vsávána do sběrné nádoby stroje. Pokud je koberec extrémně znečištěn, je možné mezi první a druhou fází udělat 5-10ti minutovou přestávku, aby čistící prostředek mohl na vlákna tkaniny déle působit. Proceduru namáčení a vysávání je třeba opakovat tolikrát, dokud odsávaná tekutina není čistá. To lze velmi snadno poznat díky odsávací hubici vyrobené z průhledného plastu, v níž lze míru znečištění odsávané vody kontrolovat pouhým pohledem oka. Díky silnému a rovnoměrnému odsání vody z tkaniny, nedochází ke vzniku map, jako tomu bývá při ručním mokrém čištění koberců či gauče

Koberec či čalouněný nábytek, který je bezprostředně po čištění zbaven vody, je pouze vlhký a časový interval úplného doschnutí závisí na větratelnosti budovy. Koberce zpravidla dosychají 5-10 hodin, v případě čalouněného nábytku dojde k úplnému vyschnutí po čištění po 12-24 hodinách.

Čištění koberců v Brně

Většina plně vytížených majitelů bytů uvítá možnost svěřit mokré čištění odborníkům. V Brně a přilehlém okolí působí již řadu let firma Čištění koberců Brno. Firma nabízí čištění koberců i čalouněného nábytku přímo u zákazníka doma. K čištění využívá špičkové přípravky, které si poradí i s odolnými mastnými skvrnami, rovněž se skrvnami od vína, krve atd. Zároveň se jedná o přípravky dostatečně šetrné ke všem typům tkanin, neobsahují žádné bělící prostředky, proto nehrozí vyblednutí barev.

Návštěva odborníků není ani nijak časově náročná. Například koberec o rozměrech 5 x 5 metrů stihnou perfektně vyčistit za ¾ hodiny. Cena čištění začíná již na 9 Kč/m² a závisí na typu povrchu i celkové velikosti čištěné plochy.

Mokré čištění svépomocí?

Mokré čištění koberců je vhodné provádět zhruba jednou za rok. Při této frekvenci čištění se zpravidla nevyplatí pořizovat drahý speciální vysavač. Pokud však nechcete čištění vašich koberců či sedací soupravy svěřit cizí osobě, můžete využít služeb půjčoven čistících strojů v Brně. Firma Čištění koberců Brno, která nabízí profesionální vyčištění koberců ve vaší domácnosti, zároveň nabízí i zapůjčení čističů koberců.

Related posts