Jak na tom jste s rychlostí internetu?

Zdá se vám, že se vám film stahuje pomalu a video na YouTube se načítá příliš dlouho? Možná za to může váš pomalý internet, možná zastaralý počítač. Zkuste si změřit rychlost internetu a zamyslet se nad vším, co ji ovlivňuje.

Měření rychlosti internetu je úplně jednoduché a můžete ho provést sami doma. Nepotřebujete k tomu nic speciálního, avšak abyste získali relevantní výsledky, je třeba dodržet pár základních zásad.

Najděte web pro měření rychlosti

Existuje spousta webových stránek, na kterých se dá změřit DSL rychlost internetu. Kterou si vyberete, je vlastně jen na vás. Všechny fungují podobně. Stisknete tlačítko a chvíli počkáte. Webová stránka změří, jak dlouho trvá odesílání dat z vašeho počítače na server a přijímání. Podle toho vám pak zobrazí rychlost uploadu (nahrávání) a downloadu (stahování). Rychlost stahování bývá tradičně vyšší, protože obvykle více obsahu stahujeme, než nahráváme.

Zabezpečte ty správné podmínky

Naměřená rychlost internetu neodpovídá tomu, co máte napsané ve smlouvě s poskytovatelem internetového připojení? Možná chyba není úplně na jeho straně. Abyste dosáhli správných výsledků, měli byste se ujistit, že:

  • Máte zapnuté pouze jedno okno prohlížeče s jednou záložkou, v níž je otevřená stránka na měření rychlosti. Všechny ostatní aplikace i webové stránky by měly být zavřené.
  • Měříte na zařízení, které je k internetu připojené kabelem. Wi-Fi totiž zpomaluje.
  • Žádná jiná zařízení v domácnosti současně nejsou připojená k internetu. Myslete i na odpojení chytré televize a dalších přístrojů.
  • Máte aktualizovaný operační systém. Ano, pomalý internet může mnohdy způsobovat i zavirovaný počítač nebo prostě jen počítač s neaktuálním softwarem.

Jestliže jste vše dodrželi, a přesto jste naměřili podezřele nízkou hodnotu, neváhejte se obrátit na svého poskytovatele internetu. A v případě potíží ho neváhejte změnit.

Related posts