Jak důkladně vyčistit pohovku

Na pohovkách trávíme spoustu času, takže je jasné, že se lehce ušpiní. Vědět, jak vyčistit skvrny na gauči, je dovednost, kterou bychom měli znát všichni. A pokud to nevíte, ukážeme vám, jak na to. 

Kroky před zahájením čištění 

Nejdříve, a to je nejdůležitější, se ujistěte, že jste si přečetli doporučení výrobce, jak pohovku čistit. Gauče jsou vždy opatřeny štítkem pro čištění, stejně jako vaše oblíbené kusy oblečení. Podívejte se na visačku, zda na ní nenajdete nápovědu. Většinou by se mělo jednat o stejné značky, jako máme na oblečení. To vám pomůže zjistit, jestli můžete používat dané speciální čistící prostředky

Jak vyčistit skvrny na gauči

Skvrny na pohovce nejlépe vyčistíte tak, že použijete speciální čistící dezinfekční prostředky, samozřejmě v závislosti na tkanině gauče. Zaměřte se na drhnutí potřísněných míst a poté nechte pohovku uschnout.

TIP: Ecolab je značka na profesionální úklidové čistící prostředky

Jak vyčistit látkový gauč

Zkuste vykartáčovat pohovku speciálním tuhým kartáčem. Tím uvolníte vše, co na pohovce zaschlo. Použijte jedlou sodu. Posypte celý gauč jedlou sodou a nechte ji působit alespoň 20 minut. Pomocí vysavače poté vyluxujete zbytky jedlé sody. 

Jak vyčistit kožený gauč

Kožené pohovky mají mnoho možností, jak je vyčistit. Při určování způsobu čištění kožené pohovky mějte na paměti, že metody se budou u jednotlivých pohovek výrazně lišit. Tyto pokyny k čištění jsou určeny konkrétně pro čištění chráněné kůže, která je nejběžnější a jejíž čištění je jednodušší než u jiných typů kůže. Pokud není skvrna tak rozsáhlá, můžete využít dezinfekční prostředky, kterými jen setřete nečistoty.  

Jak hloubkově vyčistit pohovku 

Někdy běžné čištění nestačí a gauč je třeba vyčistit do hloubky. Děti, domácí mazlíčci, a dokonce i nešikovní dospělí mohou způsobit skvrny, které je třeba odstranit. Ať už věnujete své rodinné pohovce opožděnou péči nebo čistíte a dezinfikujete použitou pohovku, zde najdete návod, jak dosáhnout toho, aby vypadala jako nová:

  • Vyčistěte pohovku od drobků, nečistot a vlasů.
  • Použijte kartáčový nástavec na vysavači k důkladnějšímu čištění
  • Pokud je to možné, vyjměte polštáře a vyčistěte je odděleně.
  • Posypte pohovku jedlou sodou a nechte ji 20-30 minut působit.
  • Vysajte jedlou sodu
  • Ošetřete skvrny
  • Nechte pohovku uschnout na vzduchu

Related posts