Interiérové věšáky

Součástí každé domácnosti by měla být odkládací plocha na kabáty a bundy. Pokud nechcete, aby se vám tyto kusy oblečení vrstvily na židlích a na dalších místech vašeho bytu, máme pro vás jednoduché řešení. Jsou jím interiérové věšáky.

Interiérové věšáky

Věšák jako doplněk

V dnešní době může i obyčejný věšák, stejně jako většina dalšího vybavení bytu, plnit také designovou funkci. Vybírat můžete z nejrůznějších tvarů od jednoduchých elegantních věšáků až po bohatě zdobené umělecké kousky. Nejčastěji se setkáme se dvěma materiály, kterými jsou dřevo a kov. Kovové věšáky na kabáty bývají často vybaveny kovovými nebo mramorovými podstavci, které podstatně zvýší jejich stabilitu. Při výběru je velmi důležité zvážit, kolik kabátů a bund bude na věšáku obvykle viset a podle toho zvolit co možná nejstabilnější věšák.

Nástěnný či stojanový věšák?

Výběrem tvaru a materiálu to samozřejmě ještě nekončí. V potaz můžete vzít ještě řadu dalších parametrů. Jedním z nich je i způsob umístění věšáku. Jak již název napovídá, nástěnné věšáky snadno připevníte na zeď, zatímco stojanové věšáky lze umístit kamkoliv volně do prostoru. Zde opět záleží na množství odkládaných kusů oblečení a samozřejmě také na uspořádání vašeho bytu a volném prostoru. 

Další pomocníci do bytu

Kromě věšáků na kabáty můžete váš byt vybavit ještě několika dalšími pomocníky, kteří vám pomohou s eliminací volně se povalujících kusů oděvu. Mezi velmi oblíbené druhy interiérových věšáků patří tzv. němý sluha. Jedná se o stojan, který slouží k odkládání všech kusů oblečení při převlékání a jeho hlavní úlohou je zachovat oblečení nezmuchlané. Dalším pomocníkem, bez kterého se neobejdete zejména během sychravého podzimního počasí, je stojan na deštníky. Ten je ve spodní části vybaven plastovou mističkou, do které je zachycena případná voda stékající z deštníků. Příliš mokrý deštník samozřejmě musíte nechat oschnout rozevřený, ale například pro krátké návštěvy či pro skladování suchých deštníků je stojan ideálním řešením.

Related posts