I střechy mají své problémy

Když si postavíte nový dům, tak nějak očekáváte, že se vám vyhnou všelijaké potíže spojené s vyššími investicemi. Ani střecha nezůstane stále mladá. Nevydrží věčně, protože ji především poškozují nejrůznější mechanické vlivy.

Povětrnostní podmínky umí s domem pořádně zatočit

Silné větry a bouřky s krupobitím zapříčiňují nemalé škody. Střechy z tašek sice lépe odolávají kroupám, ale i tak se zničí i několik kusů, které se musí vyměnit. Horší situace nastane u málo kvalitních plechových typů střech, kdy zde zůstávají prohlubně. K nepříjemným zprávám patří to, že se u nás objevují stále silnější větry. Několikrát se stalo, že vám vichřice doslova serve střechu nad hlavou. Jde o trvalé dynamické zatížení. K příčinám patří hlavně nedostatečné ukotvení i špatná práce řemeslníků. Oprava střechy neznačí malou finanční investici, ovšem je potřeba vše zařídit co nejrychleji, aby nedošlo k ještě většímu zničení. U plochých typů se často narušuje hydroizolace. Zatékání do domů vyděsí skoro každého. Nejčastěji k němu dochází kvůli nedbale provedeným projektům, pracovním postupům a nedobře zvolenému materiálu. Šikmé druhy se musí pravidelně kontrolovat, protože zde bývají na vině nedořešené detaily (prostupy, netěsnost apod.).

Rekonstrukce střechy bez komplikací

Každý si netroufne vylézt na střechu, kde jí dopřeje dokonalou rekonstrukci. Rozhodně se vyplatí najmout odborníky s letitými zkušenostmi. Střechy Praha každoročně zrealizují okolo tří stovek objednávek. Nezabývají se pouze rodinnými domy, ale rovněž činžáky, kde vznikají podkrovní byty v luxusním stylu. Než začnete vybírat materiál, nesmíte zapomenout na zjištění, jestli starý krov unese nový druh střešní krytiny. Vyměňují se střešní latě a v nutných případech i celá dřevěná konstrukce. Pochopitelně to nejde bez řádného chemického ošetření proti chorobám a škůdcům.

Related posts