Horní Žižkov v následujících letech čekají velké změny

Věděli jste, že z části Žižkova se v brzké době stane moderní a vyhledávaná čtvrť? Jako už řada jiných lokalit v Praze se i Žižkov radikálně promění. Prázdná zapomenutá místa se stanou centrem života. Jaké změny tedy Horní Žižkov čekají?

Obchodní centrum i klidné bydlení

Od života ve velkoměstě lidé očekávají dostatek zajímavých pracovních příležitostí i snadno dosažitelnou zábavu pro volné večery i víkendy. Mladí lidé touží po návštěvě kina, zábavních parků, ale také po sportovním vyžití. Běžná rodina naopak uvítá možnost nakoupit potraviny v blízkosti domova, dosažitelnost škol i vzrostlé zeleně pro klidné procházky nebo projížďky na kolech. To vše bude moci zažít v nových bytech na Žižkově.

Rezidenční projekt Na Vackově

V oblasti Vackova, při ulici Olgy Havlové, vznikne do konce roku 2016 rezidenční bydlení. Projekt nazvaný Na Vackově poskytne nové byty v Praze 3. Celkem bude v této fázi postaveno 202 bytů v dispozicích od 1+kk až po 4+kk, přičemž nejvíce budou zastoupeny nejžádanější byty v dispozicích 3+kk a 1+kk. Bytové domy budou mít pouhých pět podlaží, díky tomu výtečně zapadnou do okolní zástavby.

Přes 200 moderních bytů

Členité řešení budov potěší oko, jelikož budovy nebudou tvořit jednolitou dlouhou řadu jako tolik opovrhované paneláky. Členité uspořádání dá vzniknout příjemným zákoutím jako stvořeným pro balkony, lodžie a terasy.

Rezidenční projekt NA VACKOVĚ, zdroj: navackove.cz
Rezidenční projekt NA VACKOVĚ, zdroj: navackove.cz

Dostatek zeleně v okolí

Mezi bloky domů vzniknou volné prostory pro zasazení stromů, zelené plochy a lavičky pro příjemný odpočinek. Zároveň se sem vejdou také předzahrádky, které budou náležet k přízemním bytům. Parkování zajistí podzemní garáže s dostatkem parkovacích míst.

Klid lokality umocní park Židovské pece, který téměř přiléhá k  rezidenci Na Vackově. Park skýtá dostatek vzrostlé zeleně. Naleznete zde upravené cesty vhodné pro cyklisty i bruslaře a děti mohou využívat několik tamních hřišť.

Nákladové nádraží Žižkov

Zajímavá funkcionalistická budova nákladového nádraží Žižkov z 30. let minulého století byla zaslouženě v roce 2013 prohlášena kulturní památkou. Využití oblasti Nákladového nádraží je však již od roku 2002 nulové a aktuálně probíhají diskuse o tom, jak tuto budovu využít.

Nákladové nádraží Žižkov těsně před uzavřením v roce 2002, zdroj: wikipedia.org
Nákladové nádraží Žižkov těsně před uzavřením v roce 2002, zdroj: wikipedia.org

Budova Nákladového nádraží by měla zůstat zachována a měla by být citlivě upravena na centrum kultury a zábavy. Vznikne zde podzemní kino, výstavní sály, kavárny a kluby. Vzhledem k tomu, že Nákladové nádraží Žižkov sousedí s vyrůstajícími domy projektu Na Vackově, budou mít obyvatelé rezidence dostatek příležitostí ke kulturnímu vyžití. Tato čtvrť je tak ideální místo pro rodinné bydlení.

Jeden z největších developerských projektů v Praze

V nevyužitém prostoru Nákladového nádraží směrem k Olšanským hřbitovům by měla místo kolejiště vyrůst nová obchodní čtvrť. Ta počítá s administrativními budovami. Díky tomu se naskytne v této lokalitě řada nových pracovních příležitostí. Zároveň zde vyroste obchodní centrum, které by mělo být dvojnásobně větší než Palác Flora. Idea je však poměrně netradiční.

Mělo by se jednat o prostor, který z třetiny bude zabírat zeleň, obchody pak budou tvořit jakousi zastřešenou ulici. Do obchodního centra však bude možno vyrazit nejen za nákupy a prací. Také zde naleznete bazén, fitness centrum nebo wellness studio. Obyvatelé nové čtvrti tak budou mít centrum pulsující zábavou přímo na dosah ruky. Zároveň však bude obytná zóna od té obchodní izolována a bude v ní zachován klid.

Related posts