Dodavatele energií mění rekordní počet domácností

V období dnešní krize se snaží spousta lidí šetřit, kde se dá. Zatímco dříve se nad tím, kdo jim dodává plyn či elektřinu, nepozastavovali, dnes hledají co nejlevnější dodavatele těchto energií. Cenové rozdíly mezi nejlevnějším a nejdražším dodavatelem se u některých domácností mohou vyšplhat až do řádů tisíců korun ročně. Není tedy divu, že se lidé rozhodují pro změnu dodavatele. V dnešním článku se podíváme, jak na tyto změny.

Změna dodavatele není nic neobvyklého

V současné době můžete změnit dodavatele elektřiny a plynu, vody zatím nikoliv. Hlavním důvodem změny dodavatele energií je úspora peněžních prostředků. Než se ale rozhodnete přejít k jinému dodavateli, zhlédněte jeho ceníky, zda se vám změna vůbec vyplatí. Na internetu jsou dostupné také různé online kalkulátory, s nimiž je srovnání cen energií snadné a přesné. Výše úspor v domácnosti se odvíjí hlavně od spotřeby. Je logické, že čím vyšší máte spotřebu, tím více můžete ušetřit.

Máte správný tarif?

Konkurenční boj je tvrdý. Dodavatelé se předhání se svými „výhodnějšími“ nabídkami, rozdělují je do několika tarifů, a pak si má člověk vybrat. První, co byste si měli prostudovat, než se pro nějakého dodavatele rozhodnete, je ceník. Je možné, že pokud máte starší dům, můžete mít nárok na výhodnější tarif. Ten se řídí dle předpisů Energetického regulačního úřadu.

Zaměřit byste se měli také na nabídku produktů, serióznost dodavatele a kvalitu nabízených služeb. Prostudujte si obchodní podmínky a informujte se o všech službách, které budete využívat.

Počkejte na konec výpovědní lhůty

Při změně dodavatele se vy o nic starat nemusíte. Sjednáte si smlouvu u nového dodavatele, který pak stávajícímu dodavateli pošle výpověď. Tříměsíční výpovědní lhůta běžní od začátku měsíce následujícího po tom, co byla původnímu poskytovateli doručena výpověď. Ovšem pokud u něj nemáte smlouvu na dobou určitou, to si musíte předem zjistit! Až začnete odebírat energii od nového dodavatele, tak se nelekněte, že ještě tři měsíce budete platit stejné zálohové částky. Můžete si je později snadno změnit.

Dávejte si hlavně pozor na smlouvy uzavřené u podomních prodejců. Obchází zejména bydlení tam, kde jsou starší lidé. Často jsou schopni za vidinou rychlého zisku pro vás uzavřít velmi nevýhodnou smlouvu na dlouhou dobu i třeba 10 let!

Related posts

One Thought to “Dodavatele energií mění rekordní počet domácností”

  1. zlodeji

    Hlavne se nenechte zlakat vyhodnymi saznami od zlodeju ktery chodi po baracich. Moje rodice to podepsali a ted resim jak se toho bez sankce zbavit !!!

Comments are closed.