Dobře se připravte na koupi nemovitosti

Když už jste se dostatečně přiblížili báječné myšlence si pořídit vlastní nemovitost, nastal čas hledání ideálního domu či bytu pro vás. Nejste sami, kdo se nejprve dívá na dostupné fotografie, protože dovedou dobře odhalit, jak nové prostředí vypadá.

Velký výběr nemovitostí

V současné době skutečně není problém si vybírat z mnoha nabízených domů, pozemků ke stavbě či bytů. Hlavně si upřesněte, kde by se vaše bydlení mělo vyskytovat, pro začátek stačí zvolit kraj, město nebo vesnici. K výhodám patří férový realitní portál, kde se nachází velké množství aktuálních nabídek. Inzerce zdarma nikoho neomezuje, tudíž sem mohou vkládat svá oznámení lidé z nejrůznějších koutů republiky. Na portálu si však snadno uděláte přehled, kolik domků podle představ je momentálně k mání. Můžete si zvolit hned několik kandidátů na vaše vysněné bydlení, protože po osobní prohlídce vám některá stavba nemusí připadat tak pěkná jako na fotkách.

Dostatek financí je základ

Když vám chybí několik málo korun, nepřinesete si domů oblíbený dort. V nemovitostech se točí úplně jiné částky, tady jde skutečně o hodně. Budete na to mít dostatečně naspořeno? Existuje ještě možnost si peníze půjčit. Hypotéka kalkulačka vám okamžitě ukáže, jakou maximální výši úvěru dostanete, kolik budete měsíčně splácet, jaká bude celková doba splácení a fixace. Předem se můžete rozhodnout, zda do toho půjdete, protože si myslíte, že to zvládnete. Hypoteční úvěry mají v porovnání s běžnými půjčkami výhodnější úroky, cílí se na více let splácení. Hlavně se pořizují na rekonstrukce, výstavby, koupě bytu, pozemku, chaty, domu a jiných staveb.

Jednoduchý převod peněz během prodeje nemovitosti

Bezpečnost peněz musí být vždy na prvním místě, vždyť stačí důvěřovat nesprávné osobě, abyste přišli o všechny úspory. A kdo by v současnosti věřil zcela neznámým lidem z řad kupujících nebo prodávajících? Bankovní úschova peněz od Komerční banky vám pomůže mít finance pod kontrolou. K realizaci potřebujete kupní smlouvu, výpis z katastru nemovitostí a identifikační doklady všech účastníků.

Placení daní z nemovitosti

Koupě nemovitosti však vyžaduje i další výdaje, určitě si přičtěte daň z koupě nemovitosti, která vám může dost zásadně ovlivnit rozpočet. Tuto daň hradí pouze kupující, a to již od roku 2016 podle zákona. Neobejdete se bez pořízení několika podkladů. Konkrétně se jedná o potvrzení nabytí vlastnického práva, doklad o provedení vkladu do katastru nemovitostí a občas i znalecký posudek (většinou ho nedokládáte). Finančnímu úřadu odvedete čtyři procenta z kupní ceny. Daňové přiznání odevzdáte maximálně do konce třetího kalendářního měsíce po měsíci, ve kterém se provedlo zapsání vlastnického práva na katastrálním úřadě.

Related posts