5 tipů na sportovní vyžití v Praze

Sport je pro mnohé lidi celoživotní láskou, bez které si neumí představit svůj volný život. Pokud bydlíte v Praze, tak se vám nabízí spousta možností sportovního vyžití. Mohou to být venkovní i vnitřní aktivity, a to jak pro skupiny, tak pro jednotlivce. Inspirujte se tipy od nás.

Když se vám nechce utrácet za vstupné, můžete jen tak vyrazit běhat, třeba do nádherného údolí Divoká Šárka nebo na Letnou. V mnoha pražských parcích se můžete projíždět na kolečkových bruslích, nechybí ani stezky pro cyklisty, jednou z těch menších je například Záběhlice – Chodovec – Háje (3,5 km), ti zdatnější se mohou vyřádit na trase Kralupy – Zámky – Troja – Libeňský ostrov – Těšnov – Palachovo náměstí – Karlín – Národní divadlo – Výtoň – Podolí – Braník – Modřany – Komořany – Zbraslav – Vrané nad Vltavou (30 km). A co jiné sporty v Praze?

1/ Paintball

Paintball je zábava, u které prověříte svou kondičku a výdrž. Běh, plazení po zemi, skoky, reflexy, to všechno budete při hře využívat. Velké a autentické hřiště o rozloze 10 000 m2 se nachází v prostorách bývalé vojenské letecké obrany nedaleko Prahy (Milovice). Vezměte kolegy z práce, přátelé nebo rodinu a zažijte skutečný adrenalin.

2/ Golf

Ač byl dříve golf sportem málo rozšířeným mezi obyčejnými lidmi, dnes je tomu jinak. Přímo v Praze můžete vylepšit své skóre například v Golf Klubu Praha u Motole.

3/ Plavání

V bazénu uvolníte ztuhlé svalstvo a upevníte svou kondičku. Praha nabízí samozřejmě i různá venkovní koupaliště, celoročně jsou však k dispozici bazény. Pokud se u plavání chcete i pobavit na vodních atrakcích, navštivte Aquapalace v Čestlicích, dále je bazén v Podolí či v Letňanech.

4/ Tenis

Jestliže jste milovníky tenisu, pak máte v Praze několik možnosti, kde zlepšovat svůj forehand. Velký tenisový klub je Na Štvanici, dále jsou kurty i v Letenských sadech. Jestliže chcete i svého osobního trenéra, pak v Hloubětíně sídlí Česká tenisová škola.

5/ Jízda na koni

Učarovali vám koně? Pak vězte, že i v hlavním městě máte možnost pravidelně si na nich vyjíždět a obdivovat svět s toho nejkrásnějšího místa. Na Praze 7 (Císařský ostrov) je jízdárna, kde je možné zajistit lekce pro začátečníky i pokročilé.

Related posts