5 tipů na nedělní výlet v Praze a jejím okolí

Nudit se v Praze, to snad ani nejde. Každý víkend tak můžete uskutečnit výlet do zajímavých míst a za ještě zajímavějšími zážitky. Možností, jak strávit nedělní odpoledne, se nabízí celá řada. V tomto článku vám přinášíme 5 tipů, které určitě stojí za vyzkoušení a které vás nezklamou.

Ať už budete chtít vyrazit s dětmi, s partnerem či partnerkou nebo partou kamarádů, v Praze máte nespočet možností, kam se na výlet můžete vydat. Některé cíle vaší cesty mohou být přímo v historickém centru, jiné vás zavedou do okolí a na předměstí.

1/ Divoká Šárka

Divoká Šárka je jeden z největších pražských parků (Praha 6), je to přírodní rezervace, která se nachází na skalách lemujících Šárecký potok a na stepích a v lesích okolo něj. Malebné prostředí s bohatou faunou a flórou vybízí k relaxaci, ale potěší i nadšené fotografy, kteří touží po neobvyklých záběrech.

2/ ZOO Praha

Jedna z největších zoologických zahrad v Evropě má své místo v Praze – Troji. Jezdí k ní linky městské dopravy a samotná ZOO vypravuje i svůj zvláštní autobus z Nádraží Holešovice. K vidění je zde na 670 druhů zvířat. Vstupné pro dospělé je 200 Kč, pro děti, důchodce, studenty a ZTP/P osoby pak 150 Kč, rodina (2 dospělí + 2 děti) zaplatí 600 Kč.

3/ Petřín

Přímo v centru Prahy je kopec vysoký skoro 400 metrů, který se jmenuje Petřín. Na vrcholu se nachází rozhledna a také oblíbené zrcadlové bludiště. Petřín je vyhledávaným cílem zamilovaných, protože je zde plno romantických zákoutí, kde je klid a soukromí v malebné přírodě.

4/ Aquapalace Praha

Milovníci vodních radovánek, saunování, wellness nebo fitness určitě uvítají možnost podívat se do jednoho z největších akvaparků ve střední Evropě. Nachází se v Čestlicích, je výborně dostupný autem i autobusy městské hromadné dopravy. Mimo to jezdí do vodního světa i speciální autobus, který vyjíždí z Opatova. Vstupné do vodního světa s tobogány a dalšími atrakcemi stojí pro dospělého 210 Kč na 1 hodinu, pro dítě do 150 cm pak 145 Kč.

5/ Vyšehrad

Historické opevnění Vyšehrad se tyčí na skále nad pravým břehem Vltavy. Dle pověsti ho založil bájný kníže Krok již ve 2. polovině 10. století. Na Vyšehrad se dostane jednoduše – vystoupíte na stejnojmenné stanici, projdete kolem Kongresového centra a půjdete dále rovnou za nosem, Vyšehrad už uvidíte před sebou.

Tak co? Už víte, kam se v neděli po obědě podíváte?

Related posts