4 rady pro správný výběr sedací soupravy

Potřebujete si pořídit novou sedací soupravu, ale nevíte, podle čeho se máte zorientovat v bohaté nabídce nejrůznějších variant a modelů? V takovém případě se vám bude hodit následující článek, který je zaměřený na čtyři základní rady pro úspěšný výběr nové sedací soupravy. Díky tomuto postupu již nebude objevení té správné sedačky žádný problém. 

Vhodné rozměry

U sedací soupravy si musíte důkladně promyslet maximální možné rozměry. V případě větších modelů totiž může taková pohovka zabrat i většinu obývacího pokoje. Pečlivě si tak promyslete, kolik místa chcete věnovat pro sezení. Nezapomeňte také zohlednit to, kolik lidí bude běžně na sedačce sedět. 

Tvarové uspořádání 

Mezi další klíčové rozhodnutí patří výběr tvarovaného uspořádání sedačky. Například kvalitní sedací soupravy do U jsou ideální pro umístění do středové části pokoje a vytvoří útulný odpočinkový koutek. Jindy zase mohou být vhodnější sedací soupravy do tvaru písmene L s jednou stranou delší. Z velké části tak záleží na tvaru obývacího pokoje a na tom, jaké další vybavení plánujete pořídit. 

Vnitřní úložné prostory

Aby byla sedací souprava opravdu maximálně efektivní, měla by nabízet vnitřní úložné prostory. S jejich pomocí totiž získáte nové místo, kam dát méně používané předměty. Oblíbené jsou také rohové sedací soupravy rozkládací, které se snadno mohou proměnit v další lůžko například pro návštěvy. 

Druh čalounění

Velkým problémem a klíčovou otázkou při výběru nové sedací soupravy je volba správného druhu čalounění. Musíte si totiž promyslet, jestli chcete koženku, pravou kůži či textilní sedací soupravu. Každá z variant má své výhody a nevýhody, ale především specifika pro údržbu. Koženou sedačku je potřeba jednou za čas natřít a pro textilní budete potřebovat čištění v podobě tepování.

Related posts