4 důvody, proč nesnášíte uklízení

Podle japonské odbornice na úklid Marie Kondo má prý pořádně uklizená domácnost vliv na štěstí. Uvedla, že velký úklid může okolní scenérii změnit natolik, že zažijete pocit, jako byste se octli v novém, lepším světě. Jenomže přimět se do uklízení není jednoduché. Většina lidí úklid bytostně nesnáší a snaží se ho odkládat „na neurčito“. Bohužel však platí přímá úměra – čím více nepořádku v domácnosti je, tím větší nechuť k uklízení máme.

čištění koberců Praha1) Neuklízíte průběžně

Proč mají někteří lidé vždy perfektně naklizeno, ale vy nikoliv? Využívají snad úklidové služby? Někteří možná ano, ovšem pravým důvodem je průběžný úklid za pochodu. Naučíte-li se dělat pořádek bezprostředně poté, co dokončíte určitou činnost, nestane se vám, že se binec nakupí. Zároveň byste měli dodržovat pravidlo každodenního desetiminutového intenzivního úklidu. Uklízet po tuto dobu je mnohem příjemnější než úklidem strávit jednou za týden celý den.

úklidové služby

2) Neděláte věci tam, kde byste měli

Berete si s sebou večeři do postele a u jídelního stolu naopak pracujete? Jakkoliv se vám provádění činností na jiných místech, než kde by se měly dělat, jeví pohodlně, ve finále to vždy končí tím, že se vaše věci octnou na opačném konci domácnosti. Zbytečně si tím přiděláváte práci a komplikujete úklid.

3) Zahltili jste bydlení věcmi

Nikdo netvrdí, že musíte předělat domácnost do minimalistického stylu, ale určitě není od věci vyhodit vše, co nepotřebujete a pravděpodobně nikdy potřebovat nebudete. Odborníci na úklid Praha podotýkají, že v domácnosti s méně věcmi jsou vzdušnější, lépe se uklízí a lépe se v nich dýchá, protože se na věcech neusazuje prach.

úklid Praha

4) Přistupujete k úklidu příliš perfekcionisticky

Možná se vám do úklidu nechce proto, že si pod tím představíte drhnutí každého zákoutí do posledního flíčku a utírání všech jednotlivých flakonků v koupelně. V takovém případě strávíte uklízením celý den a je přirozené, že k němu máte odpor. Změňte přístup a uklízejte tak, abyste domácnost zbavili hlavních nečistot. Detaily vyřešíte v rámci generálního úklidu, případně si jednou za čas pozvete profesionály, kteří zároveň provedou i čištění koberců Praha.

Related posts