3 nápady a inspirace do zahrady pro letošní sezónu

Zahrada neznamená jen radost, ale také spoustu starostí, aby vypadala nádherně a originálně. Váš určitě povzbudí fakt, že na to nejste vůbec sami, protože pomocníků a inspirací najdete skutečně spoustu, dnes pro vás máme tři zajímavé tipy.

Automatické zavlažování vám uspoří čas

Jak by asi vypadala vaše okrasná zahrada bez pravidelného zalévání? Nepřežily by ani vaše zeleninové záhony. Někdy stačí naplánovat dovolenou, aby se vše pokazilo. V tomto případě pořiďte závlahové systémy, které dovedou dodávat vláhu na místa, která to potřebují, dokonce i v době vaší nepřítomnosti. Vše funguje pomocí centrální ovládací jednotky, která spouští vodu ve stanovenou dobu a ve správném množství. Nemusíte se bát přejíždění sekačky, protože postřikovače se zakopou do země a vysouvají se, když pracují. Jakmile vše pokropí, znovu se schovají do půdy.

Zahradní lehátka pro skvělou relaxaci

Chcete si venku pořádně odpočinout? Připravte si místo tak, abyste se sem rádi vraceli. Můžete si dopřát houpací lavici do altánu, bazén nebo lehátka na zahradu. Ta seženete v několika variantách, přičemž ke klasice se řadí dřevěné modely. Pro větší pohodlí poslouží polohovací, kdy si snadno zvolíte sklon opěráku, aby to vyhovovalo vaší oblíbené poloze. Dřevo se musí pravidelně udržovat speciálními nátěry. Jestliže se tomu chcete vyhnout, vyzkoušejte plastové nebo hliníkové typy.

Sochy do zahrady v jedinečném provedení

Zahradu můžete dozdobit věcmi jen tak pro potěchu oka a duše. Nemusí vám sloužit k ničemu jinému než k dívání. Určitě vás a vaše hosty potěší umělecká dílka, která vznikla motorovou pilou šikovného umělce. Zahradní sochy mohou dostat podobu toho, co si zrovna vyberete. Dnes půjde o anděla, vodníka, jindy o zvířata, která tak snadno zapadnou do vašeho kousku přírody. A co byste řekli na dřevěnou dekoraci vašeho domácího mazlíčka? I to je možné!

Related posts